Co je to biochemické těhotenství?

Pak si s vámi osud krutě zahraje a vy zjistíte, že těhotná nejste a šlo jen o takzvané biochemické těhotenství…

Oplodněné vajíčko, ale …

Při biochemickém těhotenství dochází k oplodnění vajíčka, což je vlastně začátek těhotenství. Jenže to může pokračovat, pouze pokud se oplodněné vajíčko uhnízdí v děloze, aby se mohlo dále vyvíjet. Když k tomuto nedojde, oplodněné vajíčko se dále vyvíjet bohužel nebude.
pozitivní test

Pokud si žena v tomto období, tedy v době, kdy se v jejím těle nachází oplodněné vajíčko, udělá těhotenský test, bývá test pozitivní. Pozitivní test způsobí těhotenský hormon hCG, jehož hladina začne stoupat kvůli oplodněnému vajíčku. To se stává, když si žena udělá těhotenský test ještě před vynecháním menstruace nebo těsně po jejím předpokládaném termínu.

A je konec

Zranitelné jsou v tomto směru zejména snažilky, které touží po miminku a jsou velmi nedočkavé. Když si udělají test a ten je pozitivní, následuje ohromná radost. Jenže když pak dojde k menstruaci, dochází zase k obrovskému zklamání a bolesti. Proto je dobré počkat si s testem až na dobu, kdy je opožděná menstruace alespoň o pár dní, případně test vícekrát zopakovat několik dní po sobě.
modlení dívky

Mnoho žen si biochemické těhotenství ani neuvědomí. Často se projeví pouze dočasným zvýšením hladinu hormonu hCG a mírným zpožděním menstruace, případně i silnějším krvácením. Při tomto těhotenství se nestihnou zpravidla dostavit ani různé těhotenské příznaky jako nevolnosti, únava a podobně.

Proč k tomu dochází?

Vědci se domnívají, že může být příčina v poškozeném vajíčku či spermii nebo v různých abnormalitách plodu, které znemožňují další normální vývoj plodu.

Pokud se toto u ženy objev, není to žádný závažný zdravotní problém. Oplodněné vajíčko opustí tělo ženy spolu s menstruací. Není důvod dělat nějaké opatření nebo odkládat snažení se o miminko, jak po potratu.

Co je to biochemické těhotenství?
5 (100%)3