Masáž pro nastávající maminky

Masáž pro těhotné ženy, známá také jako prenatální masáž, je speciálně navržená pro těhotné ženy, aby jim poskytla úlevu od některých běžných nepohodlí spojených s těhotenstvím a podporovala celkovou pohodu. Je to skvělý způsob, jak si nastávající maminky mohou dopřát péči a uvolnění, které jejich tělo potřebuje. Správnými technikami může tato masáž přinést mnoho výhod a přispět k pohodlnějšímu průběhu těhotenství. 

Provádí se v pohodlné a bezpečné pozici, nastávající maminka během masáže zaujímá polohu v leže na boku s vypodložením hlavy, bříška a dolních končetin podpůrnými polštáři. Na začátku a ke konci masáže může být i v polosedu. 

Používají se jemné, hladké tahy a techniky, které jsou bezpečné pro těhotné ženy. Zvláštní pozornost je věnována bezpečným oblastem těla. Vyhýbá se hlubokému tlaku na břišní oblast a specifickým bodům na těle, které by mohly stimulovat kontrakce.

Masáž je vhodná pro těhotné, které trápí napětí v bedrech, bolesti zad, vzrůstající tlak na vnitřní orgány nebo otoky dolních končetin. Působí na prokrvení svalů a odvádění přebytečné vody z těla, která se u těhotných ukládá mnohem více. Ulevuje od bolesti zad, kloubů a svalů, která vzniká následkem změny těžiště těla. Kromě výše zmíněného, také velmi příznivě ovlivňuje psychiku a skrze zklidnění a vyladění nastávající maminky působí příznivě také na miminko.

Masáž je vhodná pro nastávající maminky od ukončeného I. trimestru, u fyziologicky probíhajícího těhotenství. Nepraktikuje se při rizikovém těhotenství, nevolnosti, opakovaných potratech a dále viz obecné kontraindikace.