Hádejte se správně – obzvláště se ženou

Ženy nerozumí mužům a muži naopak ženám. Možná je to i dobře a možná i díky tomu nemá cenu, hádat se s vaší polovičkou za každou cenu a kvůli každé maličkosti. A to hlavně z jednoho prostého důvodu – nikdy nemáte šanci vyváznout z bojiště jako vítěz, který si to časem nebude muset u jeho partnerky nějakým způsobem „vyžehlit“.

hádka dvojice

Hádka s partnerkou – není jako s kamarádem

U vašich nejbližších kamarádů dobře víte, co si vůči nim můžete dovolit vyslovit a hájit váš názor i za cenu, že se jim to líbit nebude a konflikt bude naopak gradovat. S vaší partnerkou se však do větších konfliktů nepouštějte a raději se snažte z hádky vytěžit pouze její myšlenku, nikoli ji rozebírat do hloubky a vytahovat staré a vedlejší záležitosti.

Ženy totiž využívají minulých chyb a používají jich jako zbraň, se kterou chtějí zvítězit, co může hrát ve váš neprospěch a dostat vás do role bezbranného jedince. Sice se to nedělá, ale věřte tomu, že když se žena nazlobí, koná se jedna velká bouřka, kterou je lepší přečkat s dávkou trpělivosti.
naštvaný pár

Co je základem „dobré“ hádky je připustit si, že nastal problém, kterého jste součástí a uznat sobě i partnerce, že jste schopní přijat zodpovědnost a následky.

Jak se hádat, když s partnerkou nesouhlasíte?

Může se stát, že se s vámi vaše partnerka pustí do boje bez toho, abyste to očekávali a ještě ke všemu s tím, že s ní nebudete vůbec souhlasit. Někdy jednoduše neovlivníte to, co se odehrává v ženské mysli a rovněž ani to, jak se k problému a jeho řešení staví taková žena.

Vždy je však lehčí, nechat problém v jeho největším vzplanutí pouze problémem – nikoli životní katastrofou. Všechny hádky se pouze zhorší a znásobí tím, že jich budete řešit v tom největším afektu a bez toho, abyste u nich mysleli hlavou a byli v klidu.

Není špatné, pokud se s partnerkou k danému problému vrátíte až ve chvíli, kdy se oba uklidníte. Nemá přece cenu obhajovat se stůj co stůj jenom proto, že si myslíte, že máte pravdu vy. Ženy jsou citlivé bytosti, které občas potřebují logické vysvětlení a uznání, místo toho, aby s nimi muži soupeřili a měli potřebu vyhrávat i v disciplíně, jakou je hádka.