Nečekejte, až vám nemoc vezme vše

Češi jsou prý národ, který má jednu zajímavou vlastnost. Dokáže si udělat legraci téměř ze všeho. Někdy je ale tento druh humoru tak trochu „ na a hraně“. Určitě už jste také někdy zaslechli nějaký vtip na adresu „toho Němce, který rád schovává věci“.

demence

  • Ono je to docela vtipné asi jen pro ty, kterých se to ještě netýká.
  • Ve skutečnosti je Alzheimer dost smutná záležitost.
    • Zejména z toho důvodu, že je to nemoc stále ještě nevyléčitelná.

V mozku dochází k nevratným změnám a úbytku mozkové hmoty. Jestliže na sobě člověk pozoruje některé projevy, měl by v dohledné době navštívit lékaře. Problém bývá v tom, že si mnoho lidí nechce připustit nástup stáří. Před potížemi zavřou raději oči a sami sobě namlouvají, že TO PŘECI NENÍ ALZHEIMEROVA CHOROBA. Ve chvíli, kdy si jejich podivného chování všimne okolí, už bývá většinou nemoc rozběhnutá naplno. Nemocný nepoznává své prostředí a je schopen zabloudit i ve vlastním bytě. Smutné je, když přestane poznávat i své blízké.

Důležitá je rodinná anamnéza

Nemoc je zákeřná také v tom, že ze své oběti udělá agresivního jedince, který tyranizuje své okolí. Nečekejte tedy, až dojdete buď vy nebo váš blízký k těmto koncům a začněte jednat včas. Nemoc je sice nevyléčitelná, ale to přeci neznamená, že se jí musíme podvolit. Je potřeba bojovat ze všech sil.

  • Ostražití by měli být především ti, kteří mají tuto chorobu v rodinné anamnéze.
  • Pokud některý z vašich rodičů či prarodičů s touto nemocí zápasil před pětašedesátým rokem svého věku, pak můžete být ohroženi i vy.

alzhaimer

Vědci prokázali, že proti nemoci je odolnější mozek, který je trénovaný. Pokud však Alzheimer napadne vysoce inteligentního člověka, pak na něj útočí mnohem zákeřnějším a rychlejším způsobem. Více ohroženi jsou někteří sportovci. Například u boxerů, vinou neustálých otřesů, může nemoc propuknout už ve středním věku.