Upřete svůj vnitřní zrak ke skutečným hodnotám


Neplýtvejte svou energií na něco, co vás nenaplňuje. Náš život není tak dlouhý, abychom jím mohli zbytečně mrhat v práci, která nás nebaví, přátelstvím s lidmi, kteří nás ničím neobohacují, honěním se za cíli, které nemají smysl. Ovšem to je, bohužel, všední realita většiny evropských občanů. Hlavním smyslem jejich života se stala práce. Všichni pracují proto, aby si vydělali hodně peněz. Peníze se totiž staly pomyslným vrcholem našeho bytí na tomto světě.

hiduismus

Kvůli penězům zažíváme dennodenní stres, kvůli penězům trávíme svůj život zavření v nehezké místnosti u počítače, kvůli penězům by někteří z nás byli dokonce schopni zradit svou rodinu a přátele. Ovšem otázka je, zda jsme si nevytkli špatný cíl? Tím spíše, že se nejedná o nic, co by si každý z nás sám dobrovolně vyvolil. Peníze jsou cílem, který nám byl vnucen.

Ekonomie je samozvaným oltářem dnešní zdánlivě moderní společnosti a diktuje nám podmínky našich životů. Hlásá, že kdo nepracuje a nevydělává dost peněz, chybí mu moc a vliv, tak ten jako by celou dobu nebyl a svůj život promrhal. Vážnost lidí se určuje jen podle toho, kolik si dokáží vydělat peněz, a ne podle toho, co v životě udělali dobrého a jakými jsou lidmi. A proto to nejlepší, co můžeme ve svém životě udělat, je vymanit se z tohoto otrockého systému pokřivených hodnot. Říci jasné ne těm, kdo nám tyto falešné hodnoty vnucují a najít si jiný, skutečně smysluplný cíl svého života.

indická bohyně

Upřít svůj vnitřní zrak k sobě samému a najít ve svém nitru smysl svého života, najít v něm to, co nás skutečně naplňuje a čemu bychom se chtěli věnovat. A posléze už jen meditovat a čekat, až si pro nás přijde bohyně Kálí http://www.harekrsna.cz/cvs/book/export/html/2171 ve všech svých možných podobách http://www.bohynekali.cz/, a až udělí našemu životu skutečný smysl svým polibkem smrti, která není koncem, nýbrž bránou k harmonii nekonečna a k božskému, rezonujícímu štěstí.