Za sluncem do Egypta


Léto už sice odletělo do teplých krajin, Vy ale stále můžete přemýšlet o odpočinkové dovolené. V posledních letech se hojně vyhledává dovolená v Egyptě – a to samozřejmě z mnoha důvodů.  Egypt je totiž destinace, ve které se snoubí historie s modernou, krásné památky, moře, noční život i denní výlety – na své si zde přijde úplně každý.
mumie

Milovníci historie jistě ocení pyramidy v Gíze, které jsou svou jedinečností tak úchvatné, že jsou právem považovány za jeden z divů světa. Pro ty, kdo už si užil vysněného odpočinku na břehu moře a rád by se vydal na celodenní výlet za krásami této africké země, doporučujeme navštívit město Luxor, ve kterém jsou k vidění další historické skvosty, z nichž bych určitě vyzdvihla pohřebiště faraonů, tzv. Údolí králů. Zde na Vás dýchne duch dávných dob, kdy vládla ikonická královna Kleopatra a na saharské poušti se vznešeně procházeli dromedáři, kteří jsou zde k vidění dodnes a vy se na nich stále můžete projet a získat tím životní zážitek.
socha v Egyptě

 Na rozlehlých plážích Středozemního či Rudého moře můžete slyšet mnoho světových jazyků, jelikož je Egypt jedna z nejnavštěvovanějších lokalit, nicméně, domluvíte se zde i anglicky, německy či francouzsky.